Zaczynamy zabawy w czytanie – p. Agata Rutkiewicz, SP8 Szczecin

Pani Agata, sercem i duszą oddana czytaniu globalnemu, przeszła z przedszkola do zerówki. I co tam przeniosła? No co? Zabawy w czytanie! Na początek opisano półeczki, stoliki i krzesełka – otaczanie słowami to ważny element zabaw w czytanie. Potem dzieci uczyły się swego imienia.

Uśmiechnęłam się do siebie czytając relację. „Magiczne” pudełko. Jakie to ważne przy tworzeniu prysznica emocji. Nawet bure pudełko od butów staje się magiczne, gdy pani to oznajmi… ? Pierwszy raport p. Agaty brzmi:

Dzień dobry Pani Mario, w SP8 szafki w szatni i sali opisane, książki również. Drzwi, szafa, pudełko, zakrętki też. A dziś odbyło się utrwalanie znajomości imion na urodzinowych babeczkach.

Dzieci losowały imię z magicznego pudełka. Rozpoznawały je. Przekazywały odpowiedniemu koledze, który przyklejał je w stosownym miejscu.

***
Dobry debiut w nowym miejscu pracy Pani Agato. Tak trzymać. Na efekty nie trzeba będzie długo czekać.