Jak Oliwka rozprawiła się z książeczką „Miś i but” – Oliwka, (zespół Downa), 4 lata 3 miesiące

Czytanie globalne zalecam dzieciom z wszystkimi możliwymi dysfunkcjami. Jeśli są to problemy ruchowe, nie stanowią przeszkody w zabawach z wyrazami. Jeśli dziecko jest nadpobudliwe (ADD, ADHD) czytanie globalne także jest mu przyjazne, wymaga bowiem krótkiego okresu skupienia.

Zabawy w czytanie polecam też dzieciom słabowidzącym (duża, wyraźna czcionka) czy niemówiącym (można czytać na zasadzie wyboru właściwej planszy).

Oliwka już po raz drugi gości na tej stronie. Ma zespół Downa i wielką czytelniczą pasję. Kocha książki i poświęca im mnóstwo czasu.Oto jak pięknie ta zakochana w słowie pisanym dziewuszka rozprawia się z książeczką do czytania globalnego „Miś i but”.