Dzień Babci i Dziadka w odległej Tunezji – Anna Mejri, Tunis

W Klubie „Polak Mały” odbywają się zajęcia dla dzieci z polskimi korzeniami. Pisałam już o tym kiedyś. Prowadzi je p. Anna Mejri.

Nie mają łatwo w tym Klubie. Nie za bogato. Tym bardziej podziwiam determinację p. Ani, która za wszelką cenę i często „z niczego” tworzy zajęcia dla swoich małych podopiecznych.

Dzień Babci i Dziadka obchodzony był tam bardzo sympatycznie. Najpierw w teatrzyku dzieciaki mogły obejrzeć (może nawet odegrać, tego nie wiem) przedstawienie o Czerwonym Kapturku, a kiedy już babcia została uratowana przedszkolaki zabrały się za sporządzanie portretów babć i dziadków.

Podoba mi się dbałość o estetykę i o to, że p. Ania pomyślała o passe-partout. Niby detal, ale ma wpływ na odbiór całości, prawda?

Za kilka dni kolejna relacja z „Polaka Małego”. Pozdrawiamy i trzymamy kciuki za kolejnych małych Polaków, tym razem arabskich… ?