O klockach literowych z ust mamy (Maluszkowe Inspiracje)

Do tej pory znalezienie na rynku odpowiednich klocków z literkami (małe i wielkie litery, dwuznaki, polskie znaki diakrytyczne i znaki interpunkcyjne) graniczyło z cudem. Od niedawna jednak pojawiły się rewelacyjne EDU-klocki wydawnictwa Epideixis, które wypełniły tę lukę.

k2Klocki te oparte są na polskim alfabecie, zawierają wszystkie zmiękczenia, dwuznaki i samogłoski nosowe, a obecność znaków interpunkcyjnych pozwala nam tworzyć pełne zdania.

Można się nimi bawić, jak zwykłymi klockami – budować wieże, inne konstrukcje, liczyć, ale przede wszystkim stanowią znakomity materiał do zabaw językowych.

k3

W zestawie samogłoski zaznaczono na czerwono, a spółgłoski na niebiesko, tym samym dzieci szybko uczą się je rozróżniać. Bardzo dobrym pomysłem jest dołączenie do zestawu kart z obrazkami, które dzieci mogą nazywać i podpisywać, a nawet tworzyć z ich udziałem różne historie. W zestawie znajdują się 24 drewniane klocki z literkami, 16 kart z obrazkami i cyframi oraz poradnik z pomysłami zabaw.

Pomysłodawczynią klocków jest pani Maria Trojanowicz-Kasprzak, propagatorka metody czytania globalnego, o której wielokrotnie wspominałam na blogu.

http://www.maluszkoweinspiracje.pl/2016/08/jak-najlepiej-przygotowac-maluszki-do.html