Serdecznie witamy gościa z dobrą nowiną – p. Agata Danisz, nauczycielka drugoklasistów, Sorkwity

Drodzy moi czytelnicy, z pewnością pamiętacie Przedszkole Sióstr Zmartwychwstanek w Brusach, w którym w ubiegłym roku powstała tablica „Powiem ci coś miłego”. Był to pomysł na dzielenie się dobrymi emocjami i dobrym słowem przez dzieci (naturalnie, przy okazji szlifowano czytanie).

W Brusach tablica sprawdziła się do tego stopnia, że dzieci postanowiły własnym sumptem przygotować takie tabliczki w prezencie domownikom pod choinkę.

Potem poszła tym śladem Akademia Małego Europejczyka w Kołobrzegu. I tam powstała taka tablica. A teraz? Patrzcie Państwo – pomysł zawędrował do szkoły i też się sprawdza.

Pani Agato, sprawiła mi Pani wielką radość. Mam nadzieję, że zagości Pani u nas jeszcze nie raz, mimo i ż na naukę czytanie jesteście już za starzy…? Ale może pochwalicie się innymi ciekawymi pomysłami?
Pani Agata pisze:

Dzieci z II klasy szkoły podstawowej w Sorkwitach były zachwycone, że mogą sprawić przyjemność swoim rówieśnikom z klasy.
Na drugi dzień czekała niespodzianka dla pani Wychowawczyni – moje dzieci są cudowne. (rozumiem, że dzieciaki sporządziły kopertkę również dla Pani – przyp. mój M.K.)
Codziennie rano pytają, czy zaczniemy dzień od wrzucenia sobie czegoś miłego do naszych kopert. Oby ich chęć do dzielenia się dobrocią trwała jak najdłużej!
Polecamy każdemu ten pomysł, łączy uczenie dobrych nawyków z treningiem czytania.
Przy okazji tej lekcji, opracowaliśmy „kodeks kumpla”, by wspólne lata nauki były dla każdego przyjemne, a klasa była zgrana.