Kodowanie i czytanie – p. Michalina Dzielińska, AME Kołobrzeg

Tematyka patriotyczna nie odpuszcza. Tym razem starsza kołobrzeska grupa. Pani Michalina opowiada:

W piątki koduję z dziećmi, dzisiaj postanowiłam wpleść trochę czytania globalnego w kodowanie.

Na początku oczywiście zaprezentowałam napisy, powtarzałam je z dziećmi, staram się żeby napisy były trzy, potem dodawałam kolejne.

Porozmawialiśmy o rozbiorach, patriotyzmie. Dzieci dobrały się w pary i jedna osoba z pary stawała na planszy w przebraniu orła ze złotą koroną na napisie „start”, a druga kierowała nią za pomocą komunikatów słownych oraz strzałek gdzie ma iść.

Zadaniem pary było odszukanie i dojście do wybranego przez nich symbolu narodowego, by następnie zamienić się rolami. Drugie z dzieci w ten sam sposób leciało po planszy, ale tym razem do napisu, który odpowiada symbolowi wybranemu przez ich parę. Dzieci musiały wybrać symbol, odnaleźć go, przeczytać napisy, wybrać odpowiedni i dojść do niego.

***
Kodowanie to aktywność lubiana przez dzieci. Jeśli można je połączyć z czytaniem globalnym – tym lepiej. Dziś relacja fotograficzna, ale obejrzymy je także na filmikach.