III Konkurs Jesienny – Magdalena Dudek

Witam serdecznie,

wraz z chłopcami zgłaszamy chęć udziału w jesiennym konkursie 🙂

Już od dłuższego czasu interesowałam się metodą globalnego czytania. Ktoś na fb dodał filmik o malutkiej dziewczynce „czytającej” słówka. Bardzo mi się to spodobało, dlatego zainteresowałam się tym tematem.

Kupiłam zestaw do globalnego czytania metodą Domana, jednak okazało się że troszkę odbiega od najnowszych zaleceń. Obecnie drukuję karty i wieszam w różnych częściach domu podpisując rzeczy codziennego użytku.

Starszy synek ładnie zapamiętuje nowe słówka. Młodszego aż tak bardzo to nie interesuje, ale zawsze pokazuję mu dane słowo i wypowiadam je głośno – nic na siłę 🙂 Bawimy się w czytanie przy okazji innych zabaw, gdy chłopcy mają dobry humor.

Na stronę czytanie globalne.edu.pl trafiłam dzięki google, wpisując frazę czytanie globalne. Na stronie www był link do fb i polubiłam profil.

Dzisiejsze „czytanie” 🙂 Wiem, że nie spodoba się Pani jedno słowo „dziadziu”, ale chłopcy są już do niego przyzwyczajeni. Ze swoim dziadziem rozmawiają tylko na skypie co niedzielę i zawsze jak coś chcą mu powiedzieć to go wołają dziadziuuuuu.. I tak już zostało. Dziadziu a nie dziadzio 🙂

Pozdrawiam

Magdalena Dudek