Co o Kreatywnej Kropce wiedzieć należy…

Dwa lata temu Kreatywna Kropka przedstawiła mi się i obwieściła, iż można u Niej zamówić magnetyczne literki. Na rynku można było takie literki (tzn. magnetyczne) nabyć, ale to nie było to co oferowała Kreatywna Kropka.

Alfabet Kropki jest kompletny, to znaczy zawiera wszystko co trzeba – zmiękczenia, dwuznaki, samogłoski ustne i nosowe oraz znaki interpunkcyjne. Przede wszystkim można sobie zamówić małe drukowane litery, a to nie w kij dmuchał, bowiem zalani i zasypani jesteśmy wersalikami czyli dużymi drukowanymi literami, które są niewskazane do zabaw w czytanie globalne.

https://www.facebook.com/926958857355740/videos/1370338913017730/

Proszę mnie nie zrozumieć źle. Duże litery są potrzebne, ale tylko tam, gdzie ich zastosowanie uzasadnia ortografia czyli na początku zdania i w nazwach własnych. Niestety, większość układanek, puzzli, klocków bazuje właśnie na wersalikach.

Poprosiłam Kropkę o zestaw takich liter. Dostałam dwa. Jedno- i wielokolorowy. Literki wykonane są z filcu i podklejone giętkim magnesem na całej wielkości. Są cudne. Prezentują idealną, bezszeryfową (bez ozdobników) czcionkę. Wykonane są precyzyjnie i z wielką starannością.

Kropka idzie na układy. Można zamówić same małe literki albo same duże (wrrr…), wielobarwne lub jednokolorowe.
Literki przyklejać można do lodówki, ale i do… blachy z piekarnika.

Od jakiegoś czasu Kropka oferuje także zestawy matematyczne. Można dzięki nim przeliczać i liczyć z przekroczeniem progu dziesiątkowego.

Ponieważ produkty Kreatywnej Kropki są bezbłędne jeśli chodzi o stronę merytoryczną, bardzo solidnie wykonane i w przystępnej cenie – polecam je z całym przekonaniem dla dzieci powyżej 4 lat. Dlaczego nie dla mniejszych? Bo czytanie globalne wyklucza znajomość liter i lepiej by malec nie poznał  ich zbyt wcześnie, bo złożyć ich i tak nie da rady, za to nauczy się głoskować i będzie bieda.

Proszę, obejrzyjcie sobie zestaw matematyczny Kreatywnej Kropki, potem można skoczyć na stronę pracowni. Jeśli ktoś zdecyduje się na zakupy w KK, podzielcie się wrażeniami z innymi rodzicami i pedagogami. Aha! Produkty Kreatywnej Kropki to naprawdę mądry i udany prezent na urodziny czy Mikołaja. Bez okazji także.