RECENZJA & ROZDANIE (Psierociniec. Niepiesek)

Psierociniec. Niepiesek

Wydawnictwo Wilga

https://www.facebook.com/WydawnictwoWilga/

Autor: Agata Widzowska

Ilustracje: Marta Krzywicka

W pewnej ludzkiej rodzinie pojawił się miot kociąt. A w miocie tym znalazł się Niepiesek. Niepiesek miauczał jak jego bracia i siostry, ssał mamę Mruczyldę i pewno nigdy w jego łepku nie pojawiłyby się ponure myśli gdyby nie fakt, że trafił pewnego dnia do weterynarza, a tam ze zdumieniem usłyszał, że… jest psem, nie kotem.

Rodzice wyjaśnili mu, że ludzie zabrali go jako małego szczeniaczka z Psierocińca, a że maleństwo potrzebowało sutka z ciepłym mleczkiem, dołączono malucha do kociej rodziny. Przybrani rodzice kochali Niepieska ogromnie, kocie rodzeństwo także, ale… Niepiesek poczuł się rozdarty.

Jeśli nie jest kotem, ale psem, czemu nie potrafi szczekać tylko miauczy jak jego przybrane rodzeństwo? Dlaczego gromada podwórkowych psów nie toleruje go, wprost przeciwnie – gnębi na różne sposoby? Czemu nie chcą uznać go za swego?

Niepiesek postanawia udowodnić psiemu gangowi, iż jest dzielnym psem z krwi i kości. I kiedy nie udaje mu się ani wyprawa w kosmos, ani wycieczka psim zaprzęgiem dla urzędników z Urzędu Skarbowego – Niepiesek wpada w rozpacz. Nie tylko nie udowodnił, że jest nieustraszonym psiakiem, ale zarobił na miano nieudacznika i stał się obiektem drwin całej psiej gromady.

Smutny Niepiesek ogromnie przeżywa swoje niepowodzenia, aż któregoś dnia ginie Hultaj.

Kim jest Hultaj? Czy Niepieskowi uda się zdobyć szacunek i uznanie swoich podwórkowych pobratymców? Czy przestanie mieć wątpliwości co do swego pochodzenia?

Warto, naprawdę warto nabyć tę uroczą – jednocześnie zabawną i refleksyjną książkę, która wzruszająco opowiada o rozpaczliwym poszukiwaniu tożsamości.

Prócz ciekawej fabuły „Niepiesek” zawiera także przezabawne wierszyki, które stanowią wspaniały materiał do ćwiczeń logopedycznych.

 Popatrzcie:

Dzik zakupił dwa budziki,

Które dźwięk wydają dziki,

W leśnej dziczy dzik się budzi:

– Cóż za dziki dźwięk ma budzik!

Książka wydana jest starannie, na dobrym papierze, z twardymi okładkami. Sympatycznej całości dopełniają świetne ilustracje  Marty Krzywickiej.

Wydawnictwo Wilga obdaruje trzema egzemplarzami chętnych, którzy polubią i udostępnią recenzję, a w komentarzu na fanpage’u (post z 11 lutego) zamieszczą fotkę i imię swego ulubionego psiaka/kociaka.
Rozdanie odbędzie się 15 lutego.