Witamy na pokładzie Akademię Małej Pszczółki – p. Agnieszka Hukaluk, AMP, Warszawa

Miło mi, że mogę przedstawić naszą nową korespondentkę, nauczycielkę z grupy maluszków w Akademii Małej Pszczółki w Warszawie. Oto pierwsza relacja p. Agnieszki.

W naszym przedszkolu w tym miesiącu bardzo dużo się dzieje. Nie zapomnieliśmy jednak o globalnym czytaniu. Na początku skupiliśmy się na poznaniu swoich imion.

W pierwszej fazie czytałam i pokazywałam imiona dzieciom. Kolejnym zadaniem było umieszczenie przez dzieci swoich imion w przedszkolnym pociągu z wykorzystaniem krótkiego wierszyka.
W poniedziałek imiona chciałabym zawiesić na krzesełkach dzieci.

Wprowadziliśmy również słowa „mama” i „tata”. Najpierw przeczytałam słowo, a następnie dzieci próbowały je odnaleźć. Wykorzystałam również zabawę „Skaczemy, idziemy, biegniemy do…”. Dzieci w zależności od polecenia
musiały jak najszybciej dostać się do wskazanego słowa.

Efekty pracy są zaskakujące, po dwóch tygodniach część dzieci potrafi rozpoznać zapis graficzny swoich imion. Po tygodniu są w stanie rozpoznać zapis graficzny słów „mama” i „tata”.

Udało nam się zrobić kilka zdjęć z zajęć. Podczas przeprowadzania zajęć czasami jestem sama w sali i nie jestem w stanie zrobić zdjęć i nagrać filmów. Obiecuję poprawę

Pozdrawiam serdecznie,

Agnieszka Hukaluk

***

Trzymam za słowo Pani Agnieszko. Debiut macie nadzwyczaj udany. Gratuluję Pani bystrych pszczółek. Czekamy na kolejne fotki, filmiki i relacje.