Uczymy się kochać Polskę – Przedszkole Sióstr Zmartwychwstanek, Brusy (1)

Starsze dzieci w Brusach przygotowywały się do obchodów Święta Niepodległości. Opowiadają o tym fotografie.

Najpierw należało tę uroczystą datę zaznaczyć na kalendarzu z nazwami miesięcy i dni tygodnia. Potem przedszkolaki poznały legendę o Lechu i Rusie oraz początkach państwa polskiego. Narysowały przepiękne obrazki ilustrujące treść legendy, a nauczycielka przygotowała do nich podpisy z ukłonem w stronę czytania globalnego (duża, czarna, bezszeryfowa czcionka).

Wielkie sylwety bohaterów legendy dzieci przymocowywały do tablicy magnetycznej (widzę, że blachy do pieczenia ciast wróciły do kuchni… ), a pod nimi umieszczały nazywające je napisy.

To jeszcze nie wszystko. Ciąg dalszy – równie ciekawy, równie stymulujący, równie pięknie otulający dzieci słowem pisanym – będzie jutro…