Konkursik Sierpniowy – Przedszkole w Brusach

1-5

Wierne czytaniu globalnemu przedszkole Sióstr Zmartwychwstanek w Brusach w sierpniu odpoczywało. Ale w lipcu pracowało pełną parą, a czytanie zaistniało tam w zaskakujących i wzruszających okolicznościach. Pomyślelibyście, że można pomidorkom, którymi opiekują się dzieci nadawać imiona? Ano, poczytajcie co pisze s. Barbara i obejrzyjcie zdjęcia…

Droga Pani Mario!

Nie było mnie w lipcu w przedszkolu, ale po zdjęciach widzę, że czytanie globalne było. Dzieci wykonały kolejną, tym razem związaną z latem makietę (poprzednie dotyczyły minionych pór roku).

Dużo czasu spędzały w ogrodzie, między innymi uprawiając grządki, bo sałata samemu zasiana lepiej smakuje; każdy z pomidorów miał swoje imię – „Puszka” trochę widać na zdjęciu.

Realizując temat: „Czym podróżujemy?” na stacji też czytaliśmy globalnie. Kiedy najstarsi muszą utrwalać to, co w szkole liczy się najbardziej, cieszy mnie, że sięgają po pomoce Pani autorstwa – to też dużo nam mówi.

W sierpniu przedszkole dla dzieci jest nieczynne. W ostatnich dniach tego miesiąca powitamy najmłodszych na spotkaniach adaptacyjnych. Potem już wrzesień ruszy całą parą i na pewno się odezwiemy.

Brusy słowa dotrzymują. Wkrótce zaprezentuję kolejne świetne pomysły jak elementy czytania globalnego można wpleść w inne, codzienne, przedszkolne zajęcia.

 

019026035