IV Konkurs Wiosenny – pociągi i prysznic emocji (A. Szajek)

Pani Agnieszka Szajek jest mamą dwóch budrysów – Bartka (3 lata 10 miesięcy) i Dominika (2 lata). Chłopcy są na wskroś techniczni. Oto list p. Agnieszki i filmiki z „pociągowymi” zabawami chłopców. Memu sercu szczególnie drogi jest filmik pierwszy, bo pięknie ilustruje jak w zabawę wplatać emocje. A „prysznic emocji” – wiadomo – moja słabość.

Dzień dobry Pani Mario,

pomiędzy kończeniem papierkowej pracy, sprzątaniem i pakowaniem się na weekend majowy do dziadków, mam nadzieję, że uda się nam zgłosić do konkursu ?

A więc, jak Pani pewnie się domyśla – technika dominuje u nas w domu ? Chłopcy najczęściej bawią się narzędziami, Dominik uwielbia kable i samoloty, Bartek wszelkie budowy i naprawy … a ostatnio dominują u nas pociągi – zwłaszcza ciuchcia Tom ? Dlatego też przedstawiamy nasze pociągowe ? zabawy, które udało mi się uchwycić do domowego archiwum.

Przedstawiamy:

– pociąg na ścianie – wykonany jako niespodzianka, gdy chłopcy byli w przedszkolu i żłobku, a ma za zadanie pomóc w odliczaniu przyjazdu babci i dziadka do Poznania (którzy w prezencie mają przywieźć tory). Ciągłe pytania Bartka, a kiedy babcia i dziadek będzie? / czy to już? – zmusiło mnie trochę do wizualizacji przyjazdu ? i każdego dnia jedziemy innym wagonikiem:) coraz bliżej babci i dziadka.

Drugi film przedstawia naklejoną taśmę na podłodze – tor – i pociągi jadą po wyrazy. Później dokleiliśmy zwrotnice i  nazwy miast, które dobrze znamy: Poznań, Nowa Sól, Wolsztyn – zabawa była przednia.

Serdecznie pozdrawiamy wiosennie! Cały czas śledzimy forum i fb – czytamy, podziwiamy i czasami innych rodziców pomysły podkradamy ?

Agnieszka Szajek

Bartek i Dominik