Ważność motywacji

Książka Czytanie globalne po polsku autorstwa Marii Trojanowicz-Kasprzak to zbiór ciekawych wskazówek, jak prawidłowo nauczyć małe dziecko czytać. Autorka na początku opisuje, jak nauczycielka wprowadzała dzieci w niesamowitą przygodę z nauką czytania. Dzieci mając wokoło siebie przedmioty z podpisami szybko zaczynały łączyć fakty.

Maria Trojanowicz-Kasprzak zwraca czytelnikom uwagę na ważność motywacji. Jeśli dziecko zostaje dobrze zmotywowane chętnie zabierze się do pracy. Nauka musi być tak przeprowadzona, żeby dziecko samo chciało zdobywać wiedzę. Warunkiem powodzenia jest bowiem dobra zabawa.

Chcąc pomóc dzieciom w nauce czytania warto sięgnąć po tę książkę. Zawarte są w niej również wskazówki, jak bawić się z dziećmi by im się nie nudziło. Często nie wiemy jakie książki przydadzą się do nauki czytania, tu znajdziemy także propozycje książeczek do czytania globalnego, wraz ze wskazówkami jak inaczej można z nich korzystać.

Książka jest świetnym przewodnikiem zarówno dla rodziców, jak i nauczycieli do pracy z maluchami. Pokazuje jak czytanie zamienić we frajdę, a nie przykry obowiązek. Zawiera informacje o tym jak się bawić by podczas czytania dzieci były radosne i uśmiechnięte.

 Maja Nowaczyk

http://czasdzieci.pl/ksiazki/ksiazka,2086c19-czytanie_globalne_po.html