IV Konkurs Zimowy – Przedszkole Sióstr Zmartwychwstanek w Brusach

Książeczkę, która także stanęła do konkursu i którą zrobiła własnoręcznie p. Daria, nauczycielka maluszków w Brusach, prezentowałam już na początku grudnia. Należy się jej jednak ponowna, pokonkursowa prezentacja. Tym bardziej, że jest wspaniała.

Popatrzcie. Fabuła jest prościutka i dobrze, bo w takich książeczkach nie o akcję chodzi. Wyrazy się powtarzają, dzięki czemu łatwiej je zapamiętać. Czcionka jest spora. Zauważyliście jak ładnie odsunięto wykrzykniki od wyrazów, by dzieciom nie wydały się one połączone z literką?

Książeczka ma śliczne obrazki i kochane przez dzieci rzepy. A co można na nie przyczepić? Tu muszę autorce pogratulować pomysłowości, bo na stronie jest miejsce do przyczepienia obrazka z podpisem i samego podpisu. Znakomity pomysł. To tak, jakby pokazać dziecku planszę z obrazkiem i wyrazem, a potem odwrócić ją na drugą stronę. Maluchy czytają globalnie, porównują budowę wyrazów, doskonalą analizę wzrokową i spostrzegawczość. I świetnie się przy tym bawią… Brawo za pomysłowość i piękne wykonanie.