Czego zabawy w czytanie mogą nauczyć w trzy tygodnie? – p. Małgorzata Matysiak, Przedszkole Publiczne Nr 7 w Skarżysku-Kamiennej

Zaledwie trzy tygodnie temu Pani Gosia słuchała moich opowieści o pozytywnym wpływie zabaw w czytanie na rozwój małego dziecka. Już dwa dni potem zakasała rękawy i rozpoczęła takie zabawy w grupie maluszków, którą prowadzi w swojej placówce.

Dziś dzieci odczytują globalnie swoje imiona oraz szereg innych wyrazów nazywających to co im znane i bliskie. Polubiły te zabawy i same się o nie dopominają.

Na uznanie zasługuje postawa nauczycielki wobec dzieci, które wybrały nieprawidłowe plansze. Zwraca uwagę na to, że dziecko się pomyliło, ale nie biegnie natychmiast z pomocą i dzieciaki po chwili zamieszania same prostują swoje pomyłki. Świadczy to o tym, że nauczycielka zna swoich wychowanków i ich możliwości.