IV Konkurs Zimowy – mama Daria K. z synkiem Dawidem

Pani Daria i Dawid napracowali się solidnie. Konstrukcja ich książeczki o lwie i zebrze bazuje na książkach z serii „Czytam globalnie”. Zastosowano tę samą czcionkę i słowniczek z nowymi słowami. Zadbano o odpowiednie odstępy między wyrazami. Znaki interpunkcyjne są odsunięte od wyrazów i – prawdę mówiąc – w moich książeczkach powinny one być takie odległe jak u Was, drodzy moi autorzy.

Czcionka jest duża i bezszeryfowa (bez ozdobników). To bardzo dobrze. Wyrazy powtarzają się, co ułatwia dziecku zapamiętanie ich zapisu graficznego czyli – mówiąc prościej – nauczenie się ich wyglądu na pamięć.

Wszystkie strony książeczki są zilustrowane i wymagało to sporo pracy, gdyż książeczka jest obszerna.

Moja sugestia. Jeśli postanawiamy wprowadzić słowniczek z nowymi słowami u dołu strony, to musi on zawierać WSZYSTKIE nowe słowa. Tak więc w słowniczku powinny się znaleźć wyrazy: „i”, „nie”, kot”, „lesie” (bo „las” i „lesie” to co innego), „lis”, „to” itd.

A co pisze na temat tworzenia książeczki p. Daria?

Witam. Oto nasza wspólna książeczka konkursowa 🙂 moja i Dawida. Mamy nadzieję, że spełnia wszystkie wymagania konkursowe 🙂 Przy jej tworzeniu bawiliśmy się świetnie i na pewno na tym nie poprzestaniemy. To trudne, czaso- i pracochłonne zajęcie, ale warto, chociażby dla uśmiechu Dawida po jej ukończeniu i czytaniu. Mamy pewien pomysł na przyszłość, ale wszystko w swoim czasie.

Pozdrawiamy.

Daria i Dawidek