Akademia Małego Europejczyka (Kołobrzeg) i… części garderoby…

Akademia Małego Europejczyka (Kołobrzeg) i… części garderoby…

Akademia Małego Europejczyka to dwa niepubliczne przedszkola (jedno w Szczecinie, drugie w Kołobrzegu), w których oprócz niewielkich grup i domowego klimatu oferuje się dzieciom ciekawe zajęcia stymulujące je wszechstronnie.

Nie ma tam jednak udziwnień w rodzaju lekcji filozofii czy wschodnich sztuk walki, co oferują niektóre placówki, by łatwiej pozyskać klientów. W takich przedszkolach zwykle brakuje już czasu na to, by porządnie wytrzeć maluchowi zasmarkany nos albo porozmawiać na temat tego co w jego zachowaniu jest naganne, a co godne pochwały.

W obu Akademiach temat czytania globalnego „obwąchiwano” czas jakiś nieco nieufnie. Potem pojawiły się próby zastosowania w praktyce tego co panie wyczytały czy wysłuchały na warsztatach. A teraz obie placówki ruszyły z kopyta i moje archiwum poczyna puchnąć od filmów i fotografii ciekawych zabaw z zastosowaniem czytania globalnego. Sądzę, że użytkownicy tej strony chętnie z nich skorzystają.

Dziś Kołobrzeg, starszaki i ciocia Dominika. Prościutka, kilkuminutowa zabawa z wykorzystaniem garderoby dzieci. Dzieciaki losują napisy z nazwami ubranek i przyporządkowują je odpowiednim elementom. Zadanie proste, pomysłowe i do zastosowania w każdych warunkach – w ośrodku terapeutycznym, domu czy przedszkolu.