Miła Poczta

Zanim walentynki odejdą w niebyt na calutki rok, chciałabym byście posłuchali opowieści p. Karoliny z Akademii Małego Europejczyka w Kołobrzegu.

Jak co dzień rano siadłam z moimi dziećmi na dywanie i jak nie co dzień zaczęłam rozmowę:

– Franiu jaką ty masz okropną fryzurę, chyba dawno u fryzjera nie byłeś?! Wiktoria jak mnie denerwuje ta twoja bluzka, migocze, w oczy razi, kolory brzydkie… W ogóle jak tak na was patrzę, to jesteście jacyś tacy nieładni.

Zrobiłam skrzywioną minę i chciałam mówić dalej, ale zanim się rozkręciłam Amelka krzyknęła:- „Ty ciocia też jesteś brzydka!”.Uśmiechnęłam się i powiedziałam: – „Za to ty masz bardzo ładną sukienkę” – Amelka nieco zmieszana odrzekła: – „A ty ciociu masz ładne spodnie”.Zrozumieli od razu! Moi mądralińscy Czy mowa nienawiści może zaczynać się w przedszkolu? Może. Czy już w przedszkolu powinno się jej przeciwdziałać? Trzeba obowiązkowo!Dzisiaj walentynki i przy tej okazji bardzo długo rozmawialiśmy o tym jak fajnie jest być dla siebie miłym i dobrym nie tylko od święta, ale zawsze. Jak ważne jest to, żeby wyrażać pozytywne emocje nie tylko wobec tych, których darzymy szczególną sympatią, ale wobec każdego! Zrozumieliśmy, że agresja rodzi agresję, a dając dobro, odbieramy dobro.Na koniec dyskusji zrobiliśmy Miłą Pocztę, w której przekazujemy sobie tylko miłe słowa. Każdy ma swój kubeczek, do którego przy wyjściu z przedszkola wrzucamy sympatyczny liścik Oby pomysł z dzieleniem się miłymi słowami nam się udał i obyśmy czerpali z niego same pozytywne emocje!Z okazji walentynek życzymy wszystkim samych miłych i dobrych rzeczy co dzień, a nie tylko od święta!