Czytanie globalne i Dzień Dwujęzyczności…

Maluchy w Kanadzie mają dobrze. Drugi język w pakiecie, mimochodem i bezpłatnie. Tylko który jest drugi? No właśnie. Niestety – polski. Zawsze tam, gdzie otoczenie włada innym językiem, polski będzie stał na drugiej pozycji. Dlatego tak ważne jest to czego się dzieci nauczą za małego.

kan1kan2

Spójrzcie jak biało-czerwono było w Mississauga. A czytanie globalne też było, i owszem. Bo też i da się ono podczepić do niemal każdej aktywności.

Pani Małgorzata tak opowiada o Dniu Dwujęzyczności:

Dzisiaj w Mini Baby Club na czytaniu globalnym świętujemy Polonijny Dzień Dwujęzyczności – świetnie udało nam się wszystko połączyć – poznaliśmy emocje – które są podobnie odbierane we wszystkich językach na świecie i świetnie się bawiliśmy;)

Święto polskiego języka, obchodzone co roku w każdy trzeci weekend października ma przypominać nam, Polakom, zamieszkałym poza ojczyzną, o wartościach wynikających z dwujęzycznej edukacji i jej znaczeniu w życiu Polonii, Polski i krajów, w których mieszkamy.
Przekazując polonijnemu dziecku język ojczysty, przekazujemy mu polskie korzenie i wzbogacamy jego osobowość. Patronem honorowym jest Prof. Jan Miodek.

Polonijny Dzień Dwujęzyczności (Polish Bilingual Day)
15-16 października 2016

kan4kan5kan6kan7kan8kan9kan10kan11kan12kan13kan14kan15kan16