Doskonalimy słuch, spostrzegawczość i czytamy globalnie… Karolina Mazur, AME Kołobrzeg

Oto podpowiedź sympatycznej zabawy, która nie tylko realizuje globalne czytanie. Doskonali także słuch, uwagę, pamięć i spostrzegawczość.

Dzieci poproszono (po uprzednim oglądaniu i nazywaniu ptaków oraz wysłuchaniu ich treli), by rozpoznały ptaszki po dźwiękach i zasygnalizowały to nieocenioną packą na muchy. Na pierwszym filmiku Wiktor czyni to w pojedynkę, na kolejnym mamy już element rywalizacji i czyja packa pod spodem ten lepszy!

Kolejnym etapem stopniowania trudności będzie usunięcie wizerunków ptaków, wtedy dokona się czytanie globalne w czystej postaci.

Pani Karolino – ciekawa, dobrze pomyślana zabawa. Należy się pochwała i Pani i przedszkolakom.