Rozstrzygnięcie IV Konkursu Zimowego ( styczeń 2017r.)

Drodzy moi, nie było łatwo. Bo jak sprawiedliwie ocenić wkład pracy w jedną śliczną książeczkę i w mnóstwo książek robionych wraz z dziećmi dla całej grupy przedszkolaków?

I tu się zawiera wyższość Jednoosobowej – W Swoim Mniemaniu Obiektywnej Komisji Konkursowej nad komisją wieloosobową. Bo i kto mi zabroni dorzucić tu i tam – to i owo?

Partnerami w tym konkursie było Wydawnictwo Pentliczek, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Wydawnictwo Niebieska Mrówka i firma Angielska Chemia.

  1. Zestaw do nauki czytania Wydawnictwa Pentliczek otrzyma p. Kafka Daria, która wraz synem Dawidem przygotowała obszerną, solidną książeczkę, której treść jakby mi coś przypominała… ?

  2. Kalendarz z elementami czytania globalnego powędruje do p. Weroniki Zakrzewskiej, która swą książeczkę tworzyła z córeczką Anią

  3. Kolejny kalendarz otrzyma p. Sałamacha Beata, której pomagali Oliwier i Roksana

  4. I jeszcze jeden kalendarz pojedzie do p. Karoliny Mizerek. Pani Karolinie dokładam jeszcze dwie książeczki – „Nowa koparka” i „Wóz policyjny”. Za honor. Bo p. Karolina zrobiła już wcześniej książeczkę o strażniku Samie i wystarczyło ją zgłosić do udziału w konkursie, ale mama Ksawerego zrobiła na konkurs nową książeczkę.

  5. Kolejną nagrodzoną będzie p. Dominika Śmielak, która zabiła mi ćwieka, bowiem przedszkole p. Dominiki nabyło kalendarze dla każdego dziecka. Pani Dominiko – zatem dla Pani będzie książka Lois Lowry „Skrawki błękitu”, dla dzieci – kredki akwarelowe i zwykłe oraz książeczki Niebieskiej Mrówki „Laleczka” i „Azorek”

  6. Pani Daria (przepraszam, nie znam/nie pamiętam nazwiska) z przedszkola w Brusach za swoją ogromnie pomysłową interaktywną książeczkę do czytania otrzyma książkę Garth Stein „Cień kruczych skrzydeł” Naszej Księgarni,  a dla wychowanków – komplet pędzelków, kalendarz i ślicznie wydane „Opowieści biblijne”.

Wszystkim nagrodzonym gratuluję i dziękuję za solidną pracę. Odrzuciłam tylko jeden projekt, w którym na „kupnej” książce zaklejono napisy i przyklejono nowe, zrobione większą czcionką.

I pamiętajcie. Z odciętych z kalendarzy kart można zrobić piękne i trwałe  książki do czytania globalnego.