RECENZJA & ROZDANIE (Warszawa. Moja stolica)

Warszawa. Moja stolica
Wydawnictwo RM
http://www.rm.com.pl/

Autor: Anna Paczuska
Ilustracje: Elżbieta Moyski

Myślę, że jedna z najnowszych książek Wydawnictwa RM powinna się znaleźć w biblioteczce każdego polskiego dziecka. I jeśli to dziecko nieraz w stolicy bywało, nawet jeśli w niej mieszka i tak znajdzie w tej książce informacje, o których do tej pory nie słyszało.

Wydawnictwo tę swoją publikację przedstawia tak:

Warszawa – moja stolica” to pięknie ilustrowana książka, która udowodni, że w Warszawie nie można się nudzić. Nasza stolica to miejsce pełne magicznych miejsc, a każde z nich opowiada wyjątkową historię o mieście i jego mieszkańcach. Informacje i ciekawostki zostały dobrane tak, aby zainteresować najmłodsze dzieci i wzbudzić w nich pasję odkrywania Warszawy.

Przewodnikami po Warszawie jest dwoje dzieci – Maks i Emilka – które oprowadzą czytelników po najpiękniejszych parkach, pokażą wspaniałe budynki i pomniki, zabiorą na spacer po Starym Mieście. Z Maksem i Emilką można się także wybrać na przejażdżkę metrem, rejs statkiem po Wiśle, wjechać na najwyższe piętro Pałacu Kultury i Nauki, aby podziwiać piękny widok na nowoczesne wieżowce, zwiedzić Teatr Wielki i odbyć wiele innych fascynujących wypraw!

To wszystko prawda. Od siebie dodam jeszcze, że książka wydana jest niezwykle solidnie. Okładki są twarde i lakierowane, papier stronic gruby. W książce oprócz wielu pięknych ilustracji są też fotografie, a także mnóstwo ciekawostek opatrzonych tytulikiem: Czy wiesz, że…
Wydawnictwo RM obdaruje książkami o Warszawie dwie osoby spośród tych, którzy polubią i udostępnią tę recenzję, a w komentarzach napiszą jaki jest ich ulubiony zakątek stolicy. Ci, którzy w niej nie byli niechaj się do tego otwarcie przyznają, nie zmniejszy to ich szans w losowaniu.

Rozdanie nastąpi we wtorek 29 stycznia