V Konkurs Jesienny (2017 r.)

Mój prysznic emocji…

Od początku istnienia strony co jakiś czas nawiązuję do prysznica emocji. Niedługo przypomnę artykuł twórcy tego pojęcia. Wierni użytkownicy strony wiedzą, iż polska wersja czytania globalnego zakłada nie tylko inny krój, wielkość i kolor czcionki, brak systematycznych i regularnych sesji, pozwala dziecku „odczytywać” plansze (Doman tego zabraniał) i hasać podczas sesji.

W naszej wersji bazujemy na tworzeniu pozytywnych emocji wokół procesu czytania i słowa pisanego. Machamy ręką na notatki i dzienniczki do zapisywania wprowadzanych słów. Dbamy za to o to by było wesoło, ruchliwie i ciekawie. Momentami absurdalnie. Aha! I krótko! By to co ma zachwycać nie zdążyło znudzić.

Do tej filozofii nawiązuje V Konkurs Jesienny. Pokażcie jak bawicie się w czytanie nie sadzając dziecka przed sobą i nie czyniąc z sesji szkolnej lekcji. Pokażcie, że towarzyszy Wam ruch i śmiech. Że tworzycie absurdalne zwroty (to już ze starszymi dziećmi), że dzieci czołgają się, skaczą, tańczą, szukają, odkrywają i śmieją się. Jednym słowem pokażcie jak tworzycie Prysznic Emocji.Swoje relacje, zdjęcia, filmiki (w wersji na YouTube) przesyłajcie do końca września na adres     [email protected]

Najciekawsze prace mają szansę na wspaniałe nagrody:

1. Magnetyczny alfabet od pracowni Kreatywna Kropka

2. Komplet matematyczny z liczmanami od Kreatywnej Kropki

3. Literkowa zagadka (literki magnetyczne do ułożenia pewnej nazwy) – też od Kreatywnej Kropki

4. Książki Wydawnictwa Alegoria

5. Książki Wydawnictwa Aksjomat

6. Klocki literowe EDU (drewniane klocki z kompletnym polskim alfabetem) Wydawnictwa Epideixis

7. Kalendarze z czytaniem globalnym Wydawnictwa Alegoria