II Konkurs Zimowy – Anna Karpińska

A teraz prezentuję konkursowy filmik i fotki nadesłane przez Panią Anię Karpińską, mamę Oliwki (4 lata 3 miesiące) i Mieszka (1 rok).
W filmiku emocji nie brakuje – Oliwka przepięknie czyta globalnie książeczkę o emu i dodo, a Mieszko za nic nie chce być gorszy i wciska się przed obiektyw ze swoją książką i swoim czytaniem. Oliwka jest jednak bez reszty pochłonięta tym co robi … i to jest piękne. Oddaję głos mamie:

Zaczynam od zdjęć które przesyłam w załączniku. Nie są najlepszej jakości bo trudno zrobić lepsze w aucie i to telefonem ;/ Nasz Mieszko bardzo nie lubi jeździć skrępowany pasami więc po 10 minutach jazdy zawsze jest płacz. Jedyną rzeczą, która go uspokaja na dłużej są książeczki z różowej walizeczki (zwłaszcza z autami) oraz ta o dodo. Naprawdę to działa! Nie wiem na ile udało mi się uchwycić jego rozanielone oczka na zdjęciu, robi je zawsze gdy czytam mu o tym jakie dźwięki wydają pojazdy i od jakiegoś czasu naśladuje je, a pociąg pokazuje nawet rączką tzn. miga, pokazywałam mu kartę z wyrazem „pociąg” i od razu migałam i wydawałam dźwięk, teraz on to wszystko powtarza.
Oliwka nasza kochana, fajnie się obserwuje jej rozwój umiejętności czytania. Teraz powoli przechodzimy na sylaby, ale gdzieś tam jeszcze czytanie globalne funkcjonuje. Robimy taki swój mix. Coś z tego na pewno wyjdzie. Na razie nauczyła się czytać odmian krótkich wyrazów. Pokazuję jej np. ‘kota’ zakrywam ‘a’ i czytam ‘kot’ odsłaniam, mówię co jest na końcu i czytam cały wyraz. Załapała.

Zapraszam do filmiku z kłębiącymi się emocjami i popisowym czytaniem globalnym:

[embedplusvideo height=”380″ width=”640″ editlink=”http://bit.ly/1B7eNuY” standard=”http://www.youtube.com/v/j7LmqFwyP6M?fs=1″ vars=”ytid=j7LmqFwyP6M&width=640&height=380&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=1&chapters=&notes=” id=”ep5358″ /]
Z

A to Mieszko i dodo… Chłopaczek zapowiada się na niezłego Czytelnika Pasjonata…

IMAG1433IMAG1438Na koniec chcę zaprezentować ciekawy sposób na ekspresowe zapamiętanie przez Mieszka wyglądu wyrazów nazywających najbliższych. Prawda, że pomysłowe?

12