IV Konkurs Wiosenny – czytanie globalne i Kosmitek

Tym razem nie zamieszczam żadnego komentarza. Patrzmy i uśmiechajmy się. Oto prysznic emocji zagwarantowany przez Kosmitka i jego twórczynię  p. Kasię Rotenberg.…

Pani Mario!

Mam zaszczyt przedstawić wyjątkową osobliwość ze świata nauki. To nasz przyjaciel Potworek. Przybył Na Ziemię z odległej planety i uwaga… jest wiecznie głody. Ale nie je tego, co my. Ostatnio został nakarmiony przez synka paluszkami, jakoś to przeżył, ale nie był zachwycony.

 Kosmitek uwielbia zjadać  WYRAZY. Ochoczo wcina to, co Alusia i Krzyś mu podsuną. Ale… w określonej kolejności. Potworek jest bardzo wybredny i zjada tylko taki wyraz, na jaki ma ochotę w danej chwili. A ile przy tym odgłosów wydaje. Czasami, gdy nie dostanie tego, na co ma ochotę, może spróbować capnąć kogoś za nogę lub najzwyczajniej w świecie się obrazić. Lepiej z nim nie zadzierać:)

Ostrzegam! Jeśli ktoś chciałby zaprosić takiego Potworka do siebie, musi się przygotować na ciągłą chęć bawienia się nim przez dzieci. Nasz, gdy już ma pełny brzuszek, informuje, że musi udać się na drzemkę. Przykrywamy go kocykiem i śpi. Lepiej, gdy dziecko ma niedosyt niż przesyt. (c.d.n.)