Rozstrzygnięcie Konkursiku Sierpniowego

Ta dam! Konkursik Sierpniowy zakończony. Co wynika z konkursika? 🙂 Że czytanie globalne towarzyszy Wam także w lecie. Że można się w nie bawić przy podlewaniu pomidorów i podczas pikniku na trawie, na plaży, albo budując po kąpieli długie pociągi z plansz…

Bardzo, bardzo jestem z Was dumna. Bo o to szło. O świadomość, że czytanie globalne może towarzyszyć dzieciom o każdej porze roku i niemal w każdych okolicznościach.

Dwie prace odrzuciłam. Jedna z nich cechuje się zwyczajną niedbałością – jedno zdjęcie i jedno zdanie komentarza, druga pewną – nazwijmy to delikatnie – nieautentycznością. Przez 3 tygodnie (rzekomo) filmowane zabawy przedstawiają malucha w tej samej koszulce i majteczkach…

A teraz moment najmilszy. Do kogo pójdą konkursowe upominki? Sama siebie zaskoczyłam tą decyzją, bowiem klocki EDU Wydawnictwa Epideixis otrzymają aż trzy mamy. Wszystkie przysłały bogaty materiał filmowy (zdjęciowy) i opatrzyły go pięknymi komentarzami. Są to p. Mariola Żarczyńska, p. Ania Zięba (poproszę o adres pocztowy) i p. Ania Trynkler-Zalaszewska. Pani Ania Zięba (jako nowicjuszka na tej stronie) otrzyma dodatkowo – na powitanie – poradnik „Czytanie globalne po polsku”.

Oprócz tego nagrody otrzymają (w kolejności alfabetycznej):

– p. Mizerek Karolina – serię książeczek Wydawnictwa Aksjomat „Wesoły świat malucha”,

– Przedszkole Sióstr Zmartwychwstanek w Brusach – modelinę, farbki i kredki,

– Sałamacha Beata – komplet pędzelków, zeszyt do ćwiczeń w pisaniu „Wesołe literki”, płyn do kąpieli,

Pani Małgosia Pachol nadesłała jedynie komentarz, ale co jakiś czas podglądam Jej profil na Fb i pożyczam sobie fotografie i filmiki, toteż zamierzam wysłać do Mississauga koszulki z logo czytania globalnego i poradnik „Czytanie globalne po polsku” (poproszę o adres pocztowy).

Przed momentem (jest 23.39 🙂 ) otrzymałam pocztę od p. Magdy Nosko-Goszczyckiej. Niestety – pliku nie udało się otworzyć ani mnie, ani wezwanym na pomoc mężowi i synowi. Spróbujemy po weekendzie zrobić to z informatyczką. Pani Magdo – w ciemno dostajecie książkę dla mamy („Posłaniec” Lois Lowry) oraz synka („Emu i dodo”).

Wszystkim nagrodzonym laureatom Konkursiku Sierpniowego serdecznie gratuluję!