Człowiek śniegu i czytanie globalne – Maja Laskowska-Najdek, PP 91 „Bajka”, Poznań

Witam Pani Mario!
Przepraszam że nie film tym razem, ale zajęcia były długie i nie zmieściłyby się. Opiszę to, co robiliśmy. Najpierw przeczytałam dzieciom książkę „Yeti”, podczas której dzieci razem z bohaterami przeżywały spotkanie z człowiekiem śniegu. Zwracałam uwagę na padający biały śnieg i zieloną choinkę, która się podczas czytania pojawiała.

Po przeczytaniu pokazałam dzieciom dwa wyrazy: „śnieg” i „choinka”, dodałam do tego „zielona” i „biały”, odczytaliśmy wszystkie po kolei. Później była zmiana i „śnieg zielona” i „choinka biały”:) Na koniec malowaliśmy choinkę na zielono i śnieg na biało.

Było wesoło i kolorowo, dzieci naturalnie weszły w czytanie, dzięki dodatkowym czynnościom w tym temacie, miały świetną zabawę i mogły utrwalić poznane nowe wyrazy.