ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „Nasz prysznic emocji”

No to tak. Jednoosobowa, Całkowicie Nieobiektywna Komisja Konkursowa wybrała do nagrodzenia sześciu uczestników.

Dwoje nie zostało zakwalifikowanych. Chłopczyk, którego zabawa zabawą nie była, bo Krzyś siedział cały czas przy stole i choć imponował ilością zapamiętanych wyrazów – prysznic emocji w tej lekcji nie zaistniał.

Mama Ewelinki zastosowała w zabawie plansze konkurencji. Nie byłoby w tym nic oburzającego (mama Izy R. także bawi się z córeczką konkurencyjnymi kartami), gdyby nie fakt, że wyrazy w tym zestawie pisane są wersalikami, co dyskwalifikuje opiekunów – przynajmniej na tej stronie.

Kto dostanie nagrody, jakie i za co?

Nagroda I – Witczak Natalka (4 lata, 11 miesięcy) – klocki EDU (za interesującą fabułę zabawy, w której dziewczynka odgrywa rolę czarodziejki pomagającej odszukać zaginione zabawki, za udział w zabawie spersonifikowanego miśka)

Nagroda II – Radczak Iza (5 lat, 5 miesięcy) – zestaw z planszami (za piękne odczytanie całej książeczki o Pippi, za użycie podczas zabawy w czytanie packi na muchy i za ruletkę z pędzelka – czyli za proste sposoby na wywołanie pozytywnych emocji)

Nagroda III – Rutkiewicz Lenka (4 lata, 6 miesięcy) – zestaw z planszami (za odejście od sztampowego czytania poprzez zastosowanie chwytów z myleniem się mamy)

Nagroda IV – Mizerek Ksawery (6 lat, 9 miesięcy) – seria „Czytam globalnie” (za pomysłowe stworzenie motywacji do czytania globalnego)

Nagroda V – Orłowska Łucja (5 miesięcy) – książeczki homonimowe „Wesoła wędrówka przez jednakie słówka” Wydawnictwa Alegoria (za pomysłowość jaką zaprezentowała mama, by zainteresować swego maluszka wyrazami)

NAGRODA SPECJALNA
Nagrodę specjalną (zestaw z wyrazami oraz książkę Wydawnictwa Aksjomat „Warszawa, moja stolica”) otrzymuje Akademia Małego Europejczyka w Szczecinie (za stworzenie dzieciom fantastycznych okoliczności do globalnego odczytywania wyrazów, poprzez zagrzebanie ich żywcem w basenie z piłkami). Miałam z Wami zgryza, bo posiadacie więcej technicznych możliwości do tworzenia prysznica emocji, no i te koszulki robią dodatkowe wrażenie… ? Sądzę jednak, że nagroda powinna Was satysfakcjonować.

Wszystkim nagrodzonym bardzo serdecznie gratuluję i zapraszam do następnych konkursów.

Panią Orłowską proszę o podanie pocztowego adresu.