RECENZJA & ROZDANIE (Luzik. Nic się nie stało)

Penny Pepper. Luzik, nic się nie stało.
Wydawnictwo RM
http://www.rm.com.pl/
Autor: Ulrike Rylance
Ilustracje: Lisa Hänsch
Tłumaczenie: Joanna Borycka-Zakrzewska

Penny Pepper jest podejrzana o porwanie najsłodszego psa na świecie – Dżastina. Penny ma 10 lat i pierwszą sprawę detektywistyczną do rozwiązania przed sobą. Sprawę, w której w dodatku sama jest główną podejrzaną.
Czy uda jej się znaleźć prawdziwego winowajcę i oczyścić dobre imię?Przyjęcie urodzinowe Flory (na którym ginie Dżastin) zapowiada się beznadziejnie i Penny wcale nie ma ochoty brać w nim udziału, ponieważ Flora jest okropnie zarozumiała. Mama jednak nalega, mówiąc, że na pewno będzie świetnie.Według Penny Pepper rzeczywiście świetnie byłoby:1. Dostać w prezencie psa. Najlepiej psa tropiącego!
2. Łapać z psem przestępców.
3. Trafić do gazet jako najmłodsza detektywka na świecie i zdobyć sławę.
4. Zarobić mega dużo pieniędzy za usługi detektywistyczne.

Książka jest przeurocza i zabawna zarówno w formie jak i treści. Szalenie oryginalne są ilustracje, głównie w postaci maleńkich rysuneczków z komentarzami. Jest ich na każdej stronie mnóstwo! Na szczęście są czarno-białe, co sprawia, że nie odczuwa się przeładowania.

W ogóle grafika tej książki jest ogromnie nietypowa, ale interesująca. Każda stronica (prócz wspomnianej mnogości rysunków) zawiera kilka, kilkanaście różnych krojów czcionek, dymki, wersaliki i małe litery. Pełne szaleństwo.Ale luzik. Wszystko to sprawia, że książka jest jeszcze ciekawsza i jeszcze bardziej zabawna. Wystarczy powiedzieć, że – czytając ją – kilkakrotnie ryknęłam śmiechem.Zatem szczerze polecam. Dedykuję ją młodszym uczniom, od bystrych zerówkowiczów począwszy.Wydawnictwo RM obdaruje  książką „Penny Pepper. Luzik, nic się nie stało” trzy osoby, które polubią tę recenzję i udostępnią ją (udostępnienie powinno być dla mnie widoczne) oraz w komentarzach na fb napiszą kim pragną w przyszłości zostać Wasze dzieci.Uaktywniajcie się do poniedziałkowego wieczoru, rozdanie nastąpi we wtorek, 19 marca.