Uczymy się kochać Polskę – Przedszkole Sióstr Zmartwychwstanek, Brusy (2)

Lekcji uczucia do kraju ciąg dalszy. Brusięta rozwiązywały swego rodzaju zagadkę fonetyczną. Ich zadaniem było wyodrębnić pierwszą głoskę w nazwach obrazków, a wyodrębnione litery tworzyły napis „Polska”. Bardzo sprytnie przemycono tu ćwiczenie analizy i syntezy słuchowej. Wykorzystano klocki Edu, które naprawdę nieźle sprawdzają się w takich ćwiczeniach.

Z fotografii wynika, że dzieci tworzyły potem kontury Polski przy użyciu kolorowych szarf, zaznaczając przy tym wyżyny, niziny i morze. A w gotowych konturach umieszczały (posługując się jak ściągą prawdziwą mapą) charakterystyczne lub ważne dla Polski miejsca i podpisywały je wydrukowanymi uprzednio nazwami.

Zwieńczeniem tej aktywności był piękny plakat z napisem „Kochamy Cię Polsko”, godłem i flagą. Oglądałam go ze wzruszeniem. Oby tego patriotyzmu starczyło dzieciom na długo…

Jeśli pokręciłam coś w kolejności relacjonowania Waszych działań, to przepraszam. Opisu tym razem nie było, ustalałam kolejność na podstawie fotografii.