Kto był ze mną w kinie? – p. Ewa Laskowska, Niepubliczne Przedszkole enCE – penCE w Żarach

No i mamy kolejny debiut. Maleńkie, niepubliczne przedszkole w Żarach. Całe przedszkole – piętnaścioro dzieci w różnym wieku. Niemal jak w nieco większej rodzinie… ?

Pani Ewa zaaranżowała odczytywanie plansz, na których widniały nazwy osób towarzyszących dzieciom w walentynkowym wypadzie do kina.

Dzieci odczytywały wyrazy globalnie, niektóre pewno nazywały obrazki, ale to bez większego znaczenia. Nie czynimy z tego sprawy. Dzieciaki mają nabierać przekonania, że umieją czytać, wszak czynnik psychologiczny jest w naszych zabawach stokroć waż niejszy niż ilość zapamiętanych wyrazów.

Uważam debiut Pani Ewy za udany. Mam nadzieję, że Wy także myślicie podobnie. Prawda moja grupo aktywistek i liderek? Witamy tu Panią Ewę serdecznie.

W następnych zabawach nauczycielka z pewnością pokaże nam więcej ruchu, magii, absurdu, ale to potem. Na razie jest wspaniale i miło nam, że Żary są z nami.

#Żary #przedszkole #debiut #kino #plansze #czytanieglobalne