IV Konkurs Jesienny – p. Magda N. i synek Jaś (3 lata 8 miesięcy)

Puk, puk. Dobry wieczór. My zgłaszamy na ochotnika pracę konkursową. „Dodo spaceruje po mieście. Szuka Panią Jesień”. Kupiłam DUŻĄĄĄ kolorowankę „miasto”. Najtrudniejsze było tło dla Dodo …tak mogę powiedzieć. Miasto: ulice, auta, domy: okna, drzwi…

Nam kolorowanie całej kartki zajęło miesiąc. Staraliśmy się być systematyczni i każdego dnia malować wspólnie element. Muszę przyznać, że ten plastyczny konkurs miał ogromny wpływ na jakość rysunków Jasia. Trzymał kredki jak przedszkolak… Starał się nie wyjeżdżać. My malowaliśmy ściany domów, dachy… Większe powierzchnie. Jaś skupiając się na detalach przy tej codzienności: wydłużał uwagę, rączka wykonywała płynniejsze ruchy nadgarstka. Cieszyło nas to.

ALE NAJBARDZIEJ CIESZYŁ NAS FAKT NASTAWIENIA… On polubił malowanie. To był długi miesiąc. Ta kolorowanka przez 30 dni była przyklejona na podłodze. Były momenty, że wątpiłam czy dotrwamy. Ale najprzyjemniejsze nadchodziło. Miasto zrobione. Byliśmy dumni, gdy widzimy: okna… kamyki… helikopter – skończone.

Zbieranie skarbów jesieni dla Dodo to przyjemne z pożytecznym. Działka, las, park i szkoła podstawowa – kasztanowa. Fajnie jest odkrywać jesień z Dodo i dla Dodo. Klejące szyszki, śliskie żołędzie, kujące kasztany… Pamiętam jak Jaś zrywał szyszkę i mówi: „Ona ma klej”?…ręka pachnąca żywicą iglaków… Prawdziwa, piękna ta jesień… Skarby przyniesione do domu. Rysunek na brudno… Czarny brystol… Start..

Nasz Dodo spaceruje po prawdziwym piachu…
Napotyka na liście… Kasztan…
To był długi miesiąc.
Ja jestem w szoku jak patrzę na tę pracę. Wiem Pani Mario, pewnie jestem mało obiektywna. Warto było.
My się zgłaszamy.
Pozdrawiamy ze spaceru z Dodo…
Ps. Siedzimy na końcu 1 minuta ciszy… I: „A może pokażę Dodo żółte auto”…
I tak auto jeździło po piachu… Ulicy.. A co…jak się bawić to się bawić :))

***

PS. Dodo – jak widać – zareklamowany został rzetelnie. Na koniec wspomnę, że ostatnio odbyły się dni otwarte kwidzyńskiego klubu piłki ręcznej dorosłych, na których wystąpili także Jaś i dodo na jego kolorowej koszulce wygranej wcześniej w którymś konkursie.
Dobra robota! 

gos8